MioControl - pierwsze soczewki do hamowania przyrostu krótkowzroczności u dzieci i młodzieży!

 


Krótkowzroczność to wada wzroku, która objawia się tym, że dobrze widzimy tylko z bliska.

W okresie wzrostu dziecka krótkowzroczność może szybko postępować, nawet powyżej 1.0 dioptrii na rok i to pomimo stosowania okularów korekcyjnych.

Ostatnie badania pokazały, że skuteczną metodą hamowania przyrostu krótkowzroczności są soczewki okularowe, wykorzystujące rozogniskowanie mocy poza centralnym obszarem szkła. Efekt ten można porównać do symbolu słońca, którego promienie, oddalając się od jądra, stopniowo i równomiernie tracą swoją moc.

Skuteczność działania soczewek MioControl może różnić się w zależności od wieku czy tempa wzrostu dziecka. Zahamowanie tempa przyrostu krótkowzroczności powinno być widoczne już po 6 miesiącach korzystania z nowych okularów.

Okres przyzwyczajenia do soczewek MioControl może wynosić od kilku do 14 dni i powinien być prowadzony pod ścisła kontrolą lekarza okulisty. Podczas adaptacji nie należy biegać, skakać i grać w piłkę, jeździć na rowerze, wykonywać dynamicznych ćwiczeń.

Po szczegóły oferty zapraszamy do salonu Optyk Podwysocki. Zapisy do okulisty ☎️ 43/824 96 24

Widzimy się 👁️

#miocontrol #szajna #krótkowzroczność #szkładladzieci #wadawzroku #szkłakorekcyjne #okularydladzieci #okulista #optometrysta #dobryoptyk #zduńskawola #optykzduńskawola #optykpodwysocki

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szkła fotochromowe: czy powinny mieć powłokę antyrefleksyjną?

Piękno, innowacja, prestiż! Okulary marki Jaguar!

Z cyklu "Oko pod lupą" - Jak gimnastykować oczy?