Porady optometrysty (odc.1) Prawdy i mity dotyczące soczewek progresywnych.

 


Istnieje kilka mitów na temat soczewek progresywnych. Najczęściej przytaczane są opinie, że bardzo trudno jest przyzwyczaić się do takich okularów, gdyż powodują one ból głowy i zmuszają do przyjmowania nienaturalnych i niewygodnych pozycji.
Nic bardziej mylnego. Owszem, prawdą jest, że przyzwyczajenie się do nowych soczewek może zająć trochę czasu - od kilku godzin do kilku dni, ale fakty mówią same za siebie. Na podstawie moich doświadczeń oceniam, że 95% użytkowników okularów z soczewkami progresywnymi twierdzi, że są w pełni usatysfakcjonowani swoim wyborem, nie zgłaszają żadnych skarg i czują się komfortowo już po kilku dniach użytkowania okularów.
Aby skrócić czas adaptacji do minimum zazwyczaj zalecam używać nowe okulary progresywne możliwie jak najczęściej. W szczególności podczas pierwszych kilku dni, ważne jest, aby używać ich przez cały czas.
Nie należy wracać do poprzednich okularów, ponieważ oczy za każdym razem będą musiały się do nich od nowa przyzwyczajać, co może powodować wydłużenie czasu adaptacji.
Warto wspomnieć także o tym, że dzisiaj produkowane soczewki progresywne zapewniają dobre, komfortowe widzenie, nie wymagające kompromisów.
Najbardziej zaawansowane soczewki progresywne nasz optyk zamawia zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Aby producent mógł wykonać takie soczewki prosimy o informacje dotyczące stylu życia użytkownika, stopnia zadowolenia z ewentualnie dotychczas noszonych soczewek progresywnych oraz wykonujemy pomiary indywidualnych parametrów uwzględniające kształt, rozmiar, odległość od oka oraz kąty pochylenia oprawy.
Widzimy się 👁

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szkła fotochromowe: czy powinny mieć powłokę antyrefleksyjną?

Piękno, innowacja, prestiż! Okulary marki Jaguar!

Z cyklu "Oko pod lupą" - Jak gimnastykować oczy?