Jak chronić się przed promieniowaniem UV?


Szukając nowych tematów na kolejne wpisy, postanowiliśmy inspirować się głównie pytaniami, z którymi na bieżąco spotykamy się w naszym salonie. Czyli tematyka bieżąca i to co najbardziej może Cię zainteresować jako użytkownika okularów.


Dzisiaj szerzej na temat profesjonalnej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV.


Klientka pyta:


"Co możecie zaproponować w przypadku, kiedy bardzo zależy mi na ochronie oczu przed promieniowaniem UV? Kupuję specjalne kremy ochronne z filtrami, dbam o skórę, a co z moimi oczami w tej sytuacji?"


Optyk odpowiada:


"Posiadamy w naszej ofercie soczewki z powłoką ochronną UV-400. Jest to rodzaj zaawansowanej, powłoki nakładanej na szkła plastikowe, która w 100% blokuje szkodliwe promieniowanie UV padające na soczewki okularowe. UV-400 jest oferowane na szkłach bezbarwnych i powłoka ta jest dla oka zupełnie niewidoczna. Drugi typ powłoki UV-color, stosuje się na soczewkach przeciwsłonecznych (barwionych dowolnie) i jest ona odpowiednikiem UV-400. Obydwa typy uszlachetnień stosowane są na soczewkach okularowych naszej polskiej firmy JZO.


Oczywiście ochrona wzroku przed promieniowaniem UV jest niezmiernie ważna, czego dowodzą liczne, niezależne badania. Nadmierna ekspozycja na UV ma zdecydowanie szkodliwy wpływ na stan naszych oczu."


W tym miejscu należy wspomnieć, że naszej Klientki nie trzeba było dłużej przekonywać do zasadności takiego zakupu, gdyż bezpieczeństwo swojej skóry i oczu wyraźnie stawiała na pierwszym miejscu. Natomiast zagłębiając się nieco w temat, należy dodać, że jeśli spełniasz choćby jeden z poniższych punktów powinieneś stosować powłoki uszlachetniające UV-400 dla szkieł bezbarwnych lub UV-color dla szkieł barwionych:


- przy oczach nadwrażliwych na światło oraz przy chronicznym nawracającym zapaleniu spojówek


- latem na morskiej plaży lub w górach przy wysokościach powyżej 600 m n.p.m.


- przy skłonnościach do katarakty soczewki oka


- w przypadku fotodermatozy, czyli szczególnej nadwrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe


- przy wrażliwości wynikającej z posiadania jasnych tęczówek, zwłaszcza gdy korzystasz z pigułek antykoncepcyjnych, leków przeciwdepresyjnych, moczopędnych, przeciwzapalnych i stosowanych w terapii arytmii


- w zawodach, które wymagają przebywania w pobliżu działających lamp halogenowych, rtęciowych, ksenonowych, oraz wodorowych w spektrofotometrach i innych urządzeniach laboratoryjnych, przy kontakcie z łukiem elektrycznym wytwarzanym podczas spawania metali, płomieniem palnika acetylenowego oraz lampami opalającymi i dezynfekującymi


- w każdym innym przypadku, jeśli lekarz okulista zaleci stosowanie zaawansowanej i dogłębnej ochrony przed promieniowaniem UV.


Jeśli posiadasz potrzebę zastosowania takich właśnie powłok ochronnych i nie jest Ci obojętne bezpieczeństwo Twoich oczu - zapraszamy do naszego salonu Optyk Podwysocki.


Widzimy się


#promieniowanieuv #filtruv #szkłauv #soczewkiuv #ochronaoczu #ochronawzroku #jakchronićoczy #optykpodwysocki #optykzduńskawola


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

MioControl - pierwsze soczewki do hamowania przyrostu krótkowzroczności u dzieci i młodzieży!

5 powodów dla których warto wybrać dla dziecka soczewki 1.56 Aspheric Super Slim StayClean brytyjskiej marki Jai Kudo.